Veckobrev v. 24

Då var det dags för läsårets sista veckobrev. Eftersom jag inte kommer att träffa alla av er på samma sätt nästa år passar jag på att tacka för två fina år tillsammans! Det har varit en glädje att gå till jobbet och träffa era barn! TACK för ett fint samarbete under åren!

Här kommer kort information om vad som gäller tisdag-onsdag v.24.

Tisdag: Lektioner som vanligt fram till lunch. Från 12:30 – 14:45 är det övning i Vasaskyrkan. Dagen avslutas i kyrkan. OBS! Tag med en kasse/väska att ta hem skolmaterial i samt en till plastpåse eller kasse med namn på där sakerna till hösten får vara kvar.

Onsdag: Vi startar 9:00 och slutar efter lunch, 11:30. Avslutningen i Vasakyrkan startar 18:00 och från 17:40 är alla välkomna!

Vi har tömt kapprummet idag. Kläder, skor mm som finns kvar efter avslutningen kommer vi att skänka om de inte tas hem.

Jag har tagit en del kort under dessa två år på Vasaskolan. Om någon av er skulle vilja ha dem så skicka med ett USB-minne med namn på på onsdag så laddar jag över dem. Självklart får de inte användas på nätet.

Nu önskar jag er alla ett riktigt härligt sommarlov så ses vi igen i Vasakyrkan måndagen den 19 augusti 2019 kl 9.30.

Vi ses på onsdag!
/Helena